ماجرای قرارداد نبستن بیمه سلامت با داروخانه‌ها/ بدهی دو ماهه به داروخانه‌ها

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت در خصوص اخبار منتشر شده در زمینه قرارداد نبستن بیمه سلامت با برخی از داروخانه‌ها اظهار داشت: در حال حاضر بیمه سلامت با 9800 داروخانه در سطح کشور همکاری دارد و هر یک از استان‌ها موظف است با توجه به میزان اعتبارات خود همکاری خود با داروخانه‌ها را ادامه دهد.

 

وی با بیان اینکه بخشنامه‌ای از سوی بیمه سلامت در زمینه صادر نشده است گفت: برخی از داروخانه‌ها تمایلی برای همکاری با بیمه سلامت ندارند همچنین در برخی موارد تخلفاتی در این زمینه صورت می‌گیرد.

 

موهبتی ادامه داد: در قانون بودجه سال ۹۶ آمده است که بیمه شدگان رایگان ما حق مراجعه به بخش‌های خصوصی را ندارند اما این قانون در رابطه با داروخانه‌ها اعمال نشده است.

 

مدیرعامل بیمه سلامت با اشاره به اهمیت مدیریت هزینه‌های دارویی اظهار داشت: بدین منظور سامانه‌ای راه اندازه شد که در حال حاضر ۳۰۰ قلم داروی گران قیمت در آن ثبت شده است تا بتوان قیمت آن ها را کنترل کرد.

 

وی با اشاره به برخی اخبار منتشر شده در خصوص بدهی ۸ ماهه بیمه سلامت به داروخانه‌ها توضیح داد: در حال حاضر بیمه سلامت تنها دو ماه به داروخانه‌ها بدهی دارد که در صورت پرداخت این مبلغ بیمه سامت به داروخانه‌ها بدهی نخواد داشت.